0212 257 34 34   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 0212 257 34 34

Lazer Epilasyon

Hemen Bilgi Al Hemen Fiyat Al

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur.  Üretilen lazer ışını, cilt üzerinden zararsızca geçerek kıl köklerinde rengi belirleyen melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Kıl kökü tarafından emilen bu enerji,  ısıya dönüşerek kıl kökünü tahrip eder. Buda kalıcı epilasyon sağlamaktadır.

Lazer Epilasyona Kaç Seans Gerekmektedir?

Kıl köklerinin büyüme evreleri farklı olduğundan dolayı kişiler seanslarından 15 gün sonra kontrol seansı alarak çıkmış olan kıllarında lazer uygulamasını yaptırmalıdırlar. Böylelikle seansta çıkmayan kıllar kontrol seansında dökülmektedir. Şişli lazer epilasyon merkezinde genel olarak ortalama tüm vücut için 6-8 seans verilmektedir.

Lazer Epilasyonda Seans Süresi Nedir?

Uygulama bölgesine göre süreler değişmektedir. Ortalama olarak dudak üstü ve çene bölgesi 4–5 dakikada tamamlanırken, tüm bacaklar ve sırtta 45-60 dakika arası sürmektedir. Seans araları 6–8 haftadır.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgeler İçin Uygundur?

Gözleri özel gözlüklerle korumak şartı ile göz kapakları hariç tüm vücut bölgelerindeki tüylere lazer epilasyon uygulanabilir.

Lazer Epilasyon Tedavisi Sonrasında Cildimizde Bir Farklı Görüntü Ortaya Çıkar Mı?

Lazer epilasyon sonrasında bazen 5 – 10 dakika bazen ise yarım saat kadar süren kızarıklık olabilir. Bu geçicidir.

Lazer Epilasyonda Yaş Sınırlaması Var Mıdır?

Yaş sınırı bulunmamakla birlikte kıl gelişiminin tamamlanmaması nedeniyle 18 yaş altına uygulama önerilmemektedir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

Teorik olarak lazer ışığının nöbeti tetikleme olasılığı ile epilepsi hastalarına, gebeliğin doğal seyrinde oluşabilecek sorunlarda masumiyetinin kanıtlanamayacak olması ve yeterli bilimsel veri olmaması nedeniyle hamilelere, ışıkla tetiklenen bir hastalığı olanlara uygulanmaz.

Ayrıca çok açık renkli, kızıl renkli ve veya beyaz tüylere lazerin faydalı olmaması nedeniyle lazer yapılamaz. Bunun dışında ışığa duyarlılık yaratabilecek ilaç kullananlarda uygulama sırasında dikkatli olunması gerekir!