0212 257 34 34   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 0212 257 34 34

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Hemen Bilgi Al Hemen Fiyat Al
Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite lazer epilasyonun kullanılan lazer ışını 755 nm dalga boyundadır. Bu lazer epilasyon sisteminin diğerlerinden en önemli ayrılığı deriye penetrasyonu yani deri içinde aldığı mesafenin en az olmasıdır. Fakat bu mesafe kıl köküne ulaşmaya genellikle yeterlidir.

Alexandrite lazerlerde kıl yapısı koyu ten yapısı ise açık renk olmalıdır. Bu lazerler kıla rengini veren melanin pigmentlerine çok daha çabuk ulaştığı için etkisini çok çabuk gösterir ve kalıcı epilasyon sağlar.

Açık cilt rengi olan kişilerde koltuk altı, bacak, bikini, genital bölgede önerdiğimiz bir lazer tipidir. Alexandrite lazer epilasyon cihazlarında ağrı hiç yok gibidir. Ayrıca lazer epilasyon sonrası tüyler vücuttan hemendöküldüğü için en çok tercih edilen lazer cihazıdır.  Bu bölgelerde ortalama 6 seansta oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Diode Lazer Epilasyon

Dalga boyu 810 veya 980 nm olan lazer tipidir. Melanine hassasiyeti Alexandrite lazere göre daha düşüktür. Fitz Patrik 4 ve üzeri ciltlerde lekelenme ihtimali artmaktadır. Yüz bölgesinde penetrasyonu daha yüksek olduğu için olumlu sonuçlar verebilmektedir. Buna rağmen derin foliküllerde ve ince tüylerde etkisi sınırlıdır. Uygulama esnasında soğutma amacıyla vücuda jel sürülür ve prob cilde temas ettirilerek çalışılır.

Nd: Yag Lazer Epilasyon

Nd: Yag lazer tekniği, ilk iki yönteme nazaran saha derine nüfuz edebilen dalga boyundaki lazer ışıması saçmaktadır. Ortalama olarak 1064 nm derinliğe inebilen Nd: Yag lazer ışın demetleri, oldukça esmer tendeki kişiler için bile güvenli bir biçimde uygulanabilen bir lazer epilasyon çeşidi olarak bilinir.

Nd: Yag lazer tekniğinin kullanıldıkları lazer epilasyon cihazları modelleri, CoolGlide, Medlite IV, Varia, Athos, Lyra, ve Image olarak sayılabilir. Nd: Yag lazer cihazları 6 cilt ten renginin hepsine de uygulanabilir olmasına rağmen nispeten daha uzun seans tedavisi ile kalıcı olarak istenmeyen tüyleri temizleyebilmektedir.